Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
sulaki - 2017-03-19

Az IDC felmérése szerint a vállalkozások közel 45%-a tervez a digitális hálózatokkal kapcsolatos beruházásokat

Az IDC felmérése szerint az elkövetkező két évben világszerte komoly előrelépés várható a modern, automatizált hálózatok bevezetésében. Ennek oka, hogy ezek a hálózatok adják a digitalizációs folyamatok, mint például az ipar 4.0 vagy az okos városok infrastruktúrális hátterét.

 

A változás közel tíz éve az adatközpontokban kezdődött: annak érdekében, hogy minél jobban kihasználhassák a virtuális, illetve felhő alapú rendszerek előnyeit, az IT szakemberek újragondolták az adatközpontok fejlesztésének és telepítésének folyamatát. Hasonló átalakulás figyelhető meg napjainkban a vállalati hálózatok esetében. A hálózatok tervezésénél korábban elsősorban a gyors és megbízható elérés volt a cél. Ezek a hagyományos hálózatok ugyanakkor nehezen birkóznak meg a kifinomult kibertámadásokkal, illetve a mobil munkatársak, az IoT eszközök és a felhő alapú alkalmazások támasztotta igényekkel. Ezért hozta létre a Cisco a Digital Network Architecture (DNA) architektúrát. A
hardverek
és
szoftverek
egymástól való függetlenítésével a Cisco DNA gyorsabb és rugalmasabb működést tesz lehetővé.


 

A Digital Network Architecture (DNA) bevezetésével a Cisco olyan új
hardveres
megoldást, illetve virtuális hálózati szolgáltatásokat nyújt, amelyek kiterjesztik a virtualizáció lehetőségét a fióktelepekre, továbbá lehetőséget biztosítanak a felhasználóknak, hogy virtualizálják a peremhálózataikat és kiterjesszék azokat a kollokációs szolgáltatások felé is. Mindezen felül a Cisco elsőként állt elő olyan
szoftver
alapú megoldással, amely a teljes hálózatot átfogó szegmentálásra képes, a végpontoktól egészen a felhőig.


 

Az architektúra részeként a a Cisco új technológiákat jelentett be a hálózati virtualizáció és a biztonság területén. A virtualizáció tekintetében a mostani bejelentéssel a Cisco két fő területre összpontosít:

  • Enterprise Network Functions Virtualization (NFV) Platform: a Cisco Enterprise Network Compute System (ENCS 5400 Series) bevezetésével a Cisco olyan új platformot hozott létre, amely gyorsítja az Enterprise NFV megoldás telepítését. Az ENCS platform olyan területeken nyújt hatékony megoldást, mint a routing, biztonság,
    WAN
    optimalizáció, vagy a fiókirodák hálózati szolgáltatásai.


  • Peremhálózatok virtualizálása: az új Cisco Secure Agile Exchange megoldás a peremhálózatok virtualizálására szolgál, illetve összeköttetést biztosít a kollokációs központokhoz. Ennek köszönhetően a szervezetek on-demand, virtuális hálózati szolgáltatásokat nyújthatnak ügyfeleiknek, munkatársaiknak és partnereiknek.

 

Védelem az intelligens fenyegetések ellen

A hálózat, mint védelmi eszköz átláthatóvá teszi a forgalmi mintákat, és képes felismerni a fenyegetéseket. A Cisco DNA segítségével a hálózatok gyorsan azonosítják az esetleges kiberbiztonsági kockázatokat, és automatikusan el is hárítják azokat.

 

  • Újdonságok: Átláthatóság és irányítás: a Cisco Identity Services Engine (ISE) széleskörű rálátást és ellenőrzést biztosít a hálózati eszközökre és a felhasználókra. Az ISE 2.2 révén pedig még részletesebb képet kaphatunk az egyes alkalmazásokról a végpontokon, ide értve a rendellenes felhasználói viselkedést is.

  • Szoftveralapú szegmentálás: aCisco TrustSec szoftvervezérelt szegmentálási megoldásával izolálhatók a támadások és megakadályozható a fenyegetések terjedése a hálózatokban. A dinamikus szegmentálás révén a hagyományos módszerekhez képest 98%-kal gyorsabban végrehajthatók a biztonsági szabályozások, ezzel párhuzamosan pedig 80%-kal csökkenthető a működtetésbe fektetett energia. A TrustSec 6.1 mostantól a Cisco teljes vállalati portfóliójában elérhető, és a Cisco ACI megoldásába is integrálható.

 

A digitális hálózatok kiépítésének támogatására a Cisco új szolgáltatásokat is kínál. A hálózatfelmérési eszközök segítségével a felhasználók nyomon követhetik, hogy hol tartanak a hálózataik fejlesztésében, előre felvázolt ütemtervet követve építhetik azokat, továbbá az üzleti haszon alakulását is végigkísérhetik. Emellett a Cisco új DNA Advisory Services szolgáltatásával tanácsadást biztosít ügyfeleinek, hogy egyedi stratégiák mentén fejleszthessék digitális törekvéseiket.

 

 

Az IDC felmérésének főbb megállapításai

 

A Cisco megbízásából készített IDC felmérés 10 országban több mint kétezer közepes- és nagyvállalat hálózatait vizsgálta. (A felmérésben szereplő országok: Ausztrália, Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Franciaország, India, Japán, Kanada, Kína, Mexikó és Németország.)

 

  • A szervezetek felismerték a hálózatok fejlesztésének szükségességét: A következő két évben várhatóan 45% szeretné felkészíteni hálózatát a digitális átállásra. Ez a jelenlegi állapothoz képest háromszoros növekedést jelent.

  • A modern hálózatok valós, kézzel fogható hasznot termelnek: Azok a vállalkozások, amelyek modern hálózati fejlesztésekbe fektettek, kétszeres-háromszoros növekedést tapasztalhattak a az ügyfélmegtartás, valamint a bevétel és a nyereségesség terén.

  • A felmérésből az is kiderült, hogy a hálózatok fejlettségi szintje nagyjából független a piaci szegmensektől, és minimális eltérést mutat a közép- (500-999 fő) és nagyvállalatok (1000+ fő) között.