Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
business_guru - 2009-09-03

A Novell olyan szervervirtualizációs rendszert épített ki a T-Systems számára, amely biztosítja ügyfeleiknek, hogy pontosan annyi erÅ?forrásért fizessenek, amennyit használnak...

 
A T-Systems a Novell SUSE
Linux
Enterprise Server operációs rendszert választotta új, virtuális
szerver
üzemeltetési szolgáltatásának kiépítéséhez. A T-Systems felmérése szerint az Adatparkjában elhelyezett szerverek 95 %-a nem használja ki a rendelkezésre álló erőforrásokat, ezért a hatékonyabb kihasználtság és a szerverek magasabb fokú rendelkezésre állása érdekében egy leállásbiztos rendszert hozott létre. Ügyfeleik alkalmazásait nagy megbízhatóságú, többszörösen redundáns szerverfüzéreiken helyezték el – így az alkalmazások bármilyen esetleges meghibásodás esetén a másodperc töredéke alatt (300 ms) átmigrálódnak a redundanciát biztosító új infrastruktúrára. A rendszer alapját képező SUSE Linux Enterprise Server beépített Xen alapú virtualizációjával a szerverek kihasználtsága növelhető, az átlagosan jellemző 20 százalékos kihasználtságról akár 70 százalékra is. Segítségével összevonhatók a fizikai kiszolgálók és alkalmazások, így csökkennek a költségek, például a hardverek, a karbantartás és az elektromos rendszer költségei.
 
„Piacvezető szerverhoszting-szolgáltatóként folyamatos innovációra törekszünk, amelyek biztosítják ügyfeleink számára a versenyképességet. Büszkék vagyunk arra, hogy a Novellel közösen egy olyan rendszert sikerült kiépítenünk, amely biztosítja felhasználóink számára, hogy pontosan annyi erőforrásért fizessenek, amennyit használnak. Nem kell felesleges többletkapacitást lekötniük a csúcsterhelések időszakára felkészülve, és így jelentős összeget takaríthatnak meg, miközben maximális minőségü szolgáltatást vehetnek igénybe” – mondta Gulyás Zoltán, a T-Systems szerverhoszting szolgáltatások termékmenedzsere. „Az elkészült rendszer teljesítménye és megbízhatósága valóban felülmúlta kezdeti elvárásainkat. A Novell szakértőinek köszönhetően a rendszer képességei folyamatosan fejlődtek, újabb lehetőséget kínálva számunkra szolgáltatásunk további javításához” – tette hozzá Gulyás Zoltán.
 
„A Novell SUSE Linux Enterprise Serverrel az üzleti igények irányítják az informatikai infrastruktúrát – nem pedig fordítva. Számos ügyfelünk használja a SUSE Linux Enterprise Servert adatközpontjaiban, mivel a beépített virtualizációval az átlagosan jellemző 20 százalékról 70 százalékra növelhető a rendszerek kihasználtsága. Mivel összevonhatók a fizikai kiszolgálók és alkalmazások, csökkennek a költségek is, például a
hardverek
és az üzemeltetés költségei” – mondta Szittya Tamás, a Novell Magyarország ügyvezető igazgatója. „A Novell pozícióját a virtualizációs piacon tovább erősíti, hogy a SUSE Linux Enterprise jelenleg az egyetlen Xen hypervisor, amelyre a Microsoft teljes körü támogatást nyújt a Windows Server 2008 és a Windows Server 2003 virtuális vendégrendszerként történő futtatásához” – tette hozzá Szittya Tamás.
 
A SUSE Linux Enterprise Server egy vállalati szintü kiszolgáló, amely nyílt, méretezhető, nagyteljesítményü adatközponti megoldás. Beépített virtualizációt, alkalmazásvédelmet és rendszerfelügyeletet kínál a hardverarchitektúrák teljes skáláján. A SUSE Linux Enterprise Server használható általános célú kiszolgálóként, de hangolható különféle terheléstípusokhoz is, és problémamentes együttmüködést biztosít a meglévő informatikai infrastruktúrával. A SUSE Linux Enterprise Server része a Xen virtualizációs technológia, amellyel hatékonyabban szervezhetők a vállalati terhelések és csökkenthetők a költségek. Maximális rugalmasságot biztosít: többféle terhelés is összevonható egyetlen kiszolgálón, vagy ha éppen az szükséges, egyetlen fajta terhelés is szétosztható több kiszolgálóra.
 
„A T-Systems részére a Novell egy hét csomópontból álló szerverfürtöt telepített SUSE Linux Enterprise Serverrel, amely integráltan tartalmazza a Xen virtualizációs köztes réteget. Ez teszi lehetővé ügyfeleink saját virtuális szervereinek üzemeltetését, a megoldás felépítéséből adódóan egyszerre biztosít hibatürést és teljesítményelosztást, valamint lehetővé teszi a virtuális szerverek által használt erőforrások igény szerinti módosítását” – tette hozzá Gulyás Zoltán.
Más gyártók licencpolitikájával ellentétben a SUSE Linux Enterprise Server esetén csak a fizikai gépekhez kell az előfizetést megvenni, nem kell külön licencdíjat fizetni a virtuális kiszolgálókhoz. A T-Systemsnek tehát elég volt a hét csomópontból álló fürthöz hét SUSE Linux Enterprise Server előfizetést vásárolnia, függetlenül attól, hogy ezen a rendszeren akár virtuális szerverek százai is futhatnak. Természetesen a T-Systemsnél kialakított rendszer tovább bővíthető, a kialakított metódus alapján további, hétcsomópontos építőkövekkel egészíthető ki, amennyiben az ügyféligények ezt megkövetelik. Egy több tucat csomópontot tartalmazó virtualizált infrastruktúra hatékony üzemeltetéséhez a Novell a PlateSpin adatközpont-felügyeleti megoldását javasolja.