Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Érdekességek
MaxRay - 2009-06-05

A Google Squared egy újszerü kereséséi rendszer ahol a találatok táblázatos adatstruktúrában jelennek meg, melynek sorai és oszlopai bÅ?víthetÅ?ek kedvünk szerint...

A Google Squared egy újszerü kereséséi rendszer ahol a találatok táblázatos adatstruktúrában jelennek meg, melynek sorai és oszlopai bővíthetőek kedvünk szerint…
 
A Wolfram Aplha kétségtelenül felrázta a már-már ellaposodott és teljesen Google központú keresővilágot. Habár a szakemberek és kritikusok véleménye megoszlik a Wolfram Alpha-val kapcsolatban, de az újszerüsége kétségtelenül elindított valamit és a Google is hasonló irányba tapogatózik a Google Square formájában habár a megvalósítás némileg más.
 
A Google Square egy kísérleti kereső eszköz, mely a beírt kulcsszavak alapján érkező találatokat egyenesen egy táblázatos rendszerbe rendezi, melynek sorait és oszlopait részletesen testre szabhatjuk. A keresőmotor azonban nem hivatkozásokat jelenít meg a táblázatban hanem az információkat közvetlenül a weblapokról szerzi. Például ha beírjuk hogy
digital
camera (digitális kamera) egy táblázatot kapunk ahol a kamera képe mellett alapadatok szerepelnek, melyeket  tovább bővíthetünk vagy szükíthetünk. A találatokat később el is menthetjük.
 
A megközelítés zsenialitása tagadhatatlan és nagy segítség lehet az adat összehasonlításban egyszerü eszközöknél és gyakorlatilag bárminél. Persze nem minden információ helyes és sokszor nehéz pontosan megfogalmazni az oszlopok nevét, hogy a számunkra megfelelő információt kapjuk. Van egy másik felmerülő probléma, mely az adatok pontosságát illeti. Vajon mi a garancia hogy egyes részleteknél az adatok pontosak, vagyis mennyire hiteles információ forrásokból táplálkozik a rendszer? Ez talán a legfontosabb kérdés, hiszen a téves vagy pontatlan adatok alapvetően dönthetik meg a rendszert illetve az abba vetett bizalmat. A rendszer alapvetően angol nyelvü, de ha magyarul írjuk be mondjuk a „digital camera” kifejezést, vagyis azt hogy „digitális kamera” ugyanúgy fényképezőgépeket kapunk eredményül, de teljesen más típusokat.
 
 
Próbálgassuk a rendszert, mert igazán érdekes és sokszor nagy segítség lehet.
 
Link: [%A=http://www.google.com/squared%]http://www.google.com/squared[%A%]