Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
business_guru - 2009-05-22

A T-Mobile/Magyar Telekom, a CIB Bank és a Takinfo Kft mind a Red Hat nyílt forráskódú megoldásait használják IT infrastruktúrájuk több kritikus területén...

A T-Mobile/Magyar Telekom, a CIB Bank és a Takinfo Kft mind a Red Hat nyílt forráskódú megoldásait használják IT infrastruktúrájuk több kritikus területén…

Az ULX Nyílt Forráskódú Tanácsadó és Disztribúciós Kft. ma bejelentette, hogy három jelentős vállalati ügyfele, a Magyar Telekom mobilkommunikációs márkája, a T-Mobile; a CIB Bank Zrt. és a Takarékszövetkezeti Informatikai Kft. (továbbiakban Takinfo Kft.) mind a Red Hat nyílt forráskódú megoldásait használják IT infrastruktúrájuk több kritikus területén. Ezzel kapcsolatos tapasztalataikat az V. Vállalati Nyílt Forráskódú Konferencián osztják meg először a nagyközönséggel. A Red Hatet  Magyarországon képviselő ULX szorosan támogatta a fenti vállalatokat az implementációs  projektjeik során megoldástervezési, tanácsadási és szakoktatási partnerként, valamint folyamatos együttmüködést biztosít a zökkenőmentes üzemeltetéshez.

A T-Mobile, Magyarország vezető mobilszolgáltatója folyamatosan bővíti Red Hat Enterprise Linux-on futó szervereinek számát, amelyek a mobil hálózat felügyeletét megvalósító nagy rendelkezésre állású klaszterek és adatbázisszerverek zökkenőmentes müködését biztosítják a Red Hat Cluster Suite segítségével.

„Jelenleg 110-120 szerverünk fut Red Hat Enterprise Linuxon, amikre
UNIX
és Microsoft Windows-ról tértünk át az évek során”[%ITALIC%], mondta Verdó István,  a Magyar Telekom Vezetéknélküli hálózati technológia terület osztályvezetője. [%ITALIC%]“A nyílt forráskódú megoldásokkal nagymértékben lecsökkentettük az adatközpontok menedzselésének költségét és összetettségét, valamint elértük azt, hogy rendszereink sokkal robusztusabbá váltak, miközben hatékonyságunk is folyamatosan növekszik.”


A CIB bank úgy döntött, hogy csaknem 40 éles kiszolgálást végző szerverén átáll a nyílt forráskódú Red Hat Enterprise
Linux
5.2 operációs rendszerére, amit szokványos (commodity) x86 hardverre telepítenek. Az átállás befejeztével körülbelül 20
szerver
JBoss Enterprise Application Platformot futtat majd, amelyek müködését JBoss Operations Network segítségével felügyelik. Ez az alkalmazás-szerver farm már most olyan kritikus szolgáltatások müködésében is szerepet kap, mint a pénztári tranzakciók, a CIB
Internet
Bank, vagy például a call centeres ügyfélkiszolgálás, a CIB24.

“Eddigi tapasztalataink nagyon jónak mondhatók,[%ITALIC%]” mondta Veres Gábor, a CIB Bank middleware rendszerek fejlesztés és üzemeltetés vezetője. [%ITALIC%]“A Red Haten futó platformjaink nagyon stabilak, emellett megalapozottan számítunk jelentős költségcsökkenésre a technológiaváltás következtében. A vállalati nyílt forráskódú előfizetési modellnek köszönhetően jóval kevesebbet kell kiadnunk zárt szoftverre. Azt tapasztaljuk, hogy az új rendszereink sokkal jobban szabhatók az adott feladatokra és fontos, hogy gyakorlatilag minden futó kódot magunk is tanulmányozni tudunk.”

„Több mint 70 szerverünk fut most már Red Hat Enterprise Linuxon, ezek kiszolgálják a teljes Takarékszövetkezeti Integráció klíring adatforgalmát, és jelentős számú Hitelintézetnél a főbb banki rendszereket is”,[%ITALIC%] mondta Pechár György, a Rendszergazda és operátorok csoport csoportvezetője, a Takinfo Kft.-től. [%ITALIC%]„A legfontosabb alkalmazásainkat a Red Hat Enterprise Linux támogatja, legyen szó akár a számlavezető rendszereinkről, a Hitelintézetek internetbanki és home banking szolgáltatásairól, a devizarendszerükről vagy a címtár szolgáltatásról.”

„Rendkívül örülünk, hogy Magyarországon is egyre több vállalatot támogathatunk nyílt forráskódú törekvéseikben és ennek eredményeképp pozitív példát tudunk felmutatni a vállalati szintü nyílt forráskód terjedéséről, különböző ipari ágazatokban mint például a banki szektor vagy a távközés,”[%ITALIC%] nyilatkozta Szentiványi Gábor, az ULX ügyvezető igazgatója.  [%ITALIC%]“Ezeknek a nagy presztízsü vállalatoknak az IT architektúra implementációi azt bizonyítják, hogy a Red Hat nyílt forráskódú megoldásai ipari szektortól függetlenül nyújtják a rugalmasságot és a költségcsökkentést, amelyek nem elhanyagolhatóak a jelenlegi gazdasági helyzetben.”