Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Érdekességek
MaxRay - 2009-05-13

A ‛három csapás" törvény kötelezi a szolgáltatókat harmadik figyelmeztetésre lekapcsolni a hálózatról a vélt illegális letöltÅ?ket…

Franciaországban egy egészen elképesztő törvényt fogadtak el 296 igen szavazattal 233 nem ellenében. A törvény kötelezi a szolgáltatókat harmadik figyelmeztetésre lekapcsolni a hálózatról a vélt illegális letöltőket…
 
Egyes szervezetek elvetemült pénzéhsége egyszerüen nem ismer határokat. A most megszavazott határozat, melyet az alsó ház 296 igen szavat mellet fogadott el, soha nem látott drasztikussággal lép fel az illegálisnak ítélt letöltések ellen. A törvényt a felső ház is elfogadta 189 igen szavazattal. A történet érdekessége hogy az EU is szavazott erről az elgondolásról és elsöprő többséggel utasították el, és az Európai Bizottság az
internet
használatot alapvető európai jognak tekinti, ami nem vehető el bírósági ítélet és tényleges bizonyíték nélkül.
 
[%IMAGE=9868%]A Franciák azonban mégis keresztülvitték a saját „három csapás” törvényüket. Az új törvény szerint az illegális
file
megosztóknak elsőként egy figyelmeztető e-mail-t küldenek, majd a második „jogsértés” alkalmával egy levelet kap az illető és harmadikra pedig maximálisan egy évre, de minimum két hónapra letiltják az internetről a felhasználót. Az letiltott felhasználók fekete listára kerülnek és nem köthetnek internet szerződést a tiltás idejére semmilyen internet szolgáltatónál.
 
Az baj az, hogy a törvény kitalálói és akik megszavazták sem voltak teljesen tisztában a technikai rendszerek képességevel illetve biztonsági hiányosságaival. Gondoljunk csak bele egy percre az elképzelésbe. Mi van ha valaki mondjuk egy ismerősünk átjön és mutat nekünk néhány dolgot a neten, melyek közt akad illegálisnak minősülő tevékenység vagy letöltés, ekkor máris kapunk a fejünkre. Ha valaki az otthoni
Wi-Fi
kapcsolatunkat feltörve (ami nem nagy mutatvány, és rengeteg egyszerü módja van) csinál, valamit az internet kapcsolatunkon keresztül, akkor is mi kapjuk a büntetést és ember legyen aki bebizonyítja, hogy ez így volt e vagy nem. Még az intézményekben vagy iskolákban internetezőket nem is említettük. Például egy internet kávézót lekapcsolnak ha egy ügyes vendég zenéket tölt le az ottani gépen? Ezeken túl még számos hasonló szituációt képzelhetünk el, melyek naponta történnek meg, és alapvető kérdéseket vetnek fel.
 
Vajon az internet szolgáltatók mit szólnak, majd ha ezrével kell lecsatlakoztatni előfizetőket?

 
Remélhetőleg rövid életü lesz a törvény illetve a valós életbe sosem kerül alkalmazásra és mások nem követik a Francia példát.